Coś dla ducha, czyli cytaty motywacyjne

Ostatnie wpisy oscylowały głównie wokół tematu inwestowania i nie ma co się dziwić, gdyż jest to blog o inwestowaniu. Staram się jednak podejmować na nim również inne zagadnienia, niż tylko jak dobrze inwestować pieniądze. Są to m.in. e-marketing oraz automotywacja. Temu drugiemu pragnę poświęcić poniższy tekst i wskazać kilka cytatów motywacyjnych, które są mi bliskie.

Cytaty motywacyjne – nowy kołczing?

Szanuję automotywację i cenię ludzi, którzy potrafią zmotywować siebie innych. Nigdy jednak nie ukrywałem swojej niechęci do kołczingu. Tego całego biadolenia o tym, że „jesteś mistrzem, tylko jeszcze o tym nie wiesz”, „bądź sobą i zaakceptuje jakim jesteś – to jest prawdziwy sukces”, czy też „wystarczy, że coś sobie wyobrazisz i już się to spełni”. Nie, no kurwa! Ludzie, poważnie? Nie dość, znawcy bez realnych osiągnięć wmawiają banały, to jeszcze za to płacicie.

Może jestem za prosty, negatywnie nastawiony i nie mam wiary, ale uważam że:

  1. Nikt niczego nie zrobi za Ciebie, więc zmiany zależą tylko od Ciebie,
  2. Sukces to praca, praca i jeszcze raz praca.

Jak to mówi mój ulubiony trener:

Więc żadnych kołczerów! Chcesz? To działaj! Nie? To nara i tyle! Ok, ale spokojnie. Na ten temat poświęcę jeszcze dodatkowy wpis. Więc co jest grane z tym cytatami motywacyjnym i jak to się ma do tego jak zacząć inwestować?

To o co chodzi z tymi cytatami motywacyjnymi?

Motywację możemy czerpać od ludzi i ich historii, sytuacji, sukcesów, porażek oraz słów. Niektóre z cytatów sprawiają, że zaczynamy nad nimi myśleć i analizować. Niekiedy daje to nam siłę i zwiększa chęć do działania.

Wierząc iż słowa mają moc, chciałbym zaprezentować kilka cytatów, które mnie osobiście przekonały i zmotywowały.

Zbyt często ludzie pracują ciężko nad niewłaściwą rzeczą. Pracować nad właściwą rzeczą jest prawdopodobnie ważniejsze niż pracować ciężko. – Caterina Fake

W życiu może okazać się, że mnóstwo czasu przeznaczyliśmy na coś … co okazało się pomyłką. Nie chodzi tu tylko o związek, lecz również kwestie zawodowe. Jeśli chcesz być tancerzem, ale nie masz słuchu muzycznego, stylu, flavouru, koordynacji ruchowej i pomimo starań ciągle przegrywasz, to może czas się nad tym zastanowić? Jasne, tańcz i niech to będzie Twoja pasja. Ale może lepiej jest swoje życie zawodowe związać z czymś innym … czymś w czym jesteś dobry?

Determinacja to poniesienie porażki 19 razy i odniesienie sukcesu za 20. razem. – Julie Andrews

Teraz pewnie pomyślisz – przecież mam tak z tańcem, ciągle przegrywam ale się nie poddam! Szanuję Twoje zaangażowanie, ale to jest trochę inaczej. Jeśli robisz coś, co czujesz i wiesz, że możesz robić to lepiej, bo w tym chcesz osiągnąć sukces – wtedy walczysz do końca. Lubię jeździć na swnoboardzie, ale nie będę się okłamywał, że zostaną zawodowym snowborderem. Lubię za to inwestować i w tym czuje się dobry, więc wiem, że na 20 pozycji trafi się taka, która da mi oczekiwane rezultaty.

Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co. – Mark Twain

W sumie, od tego powinienem zacząć, bo to jest kwintesencja motywacji. Gdy dowiesz się w czym jesteś dobry i określisz swój cel, wtedy wiesz co robić, by poczuć się spełnionym.

Nie można nikogo nakłonić do zmiany. Każdy z nas pilnuje własnej furtki do zmian, która otwiera się tylko od wewnątrz. Nie możemy otworzyć furtki innym, odwołując się czy to do argumentów, czy do uczuć. – Marilyn Ferguson

Przypomniał mi się wers jednego z moich ulubionych raperów – Don’t save her, she don’t wanna be saved. Nie każdy chce byś go ratował i nie każdego możesz chronić. Jeśli ktoś będzie chciał zmienić swoje życie, wtedy zacznie to robić. Nie dla Ciebie, nie dla świata, tylko dla siebie. Innej opcji nie ma. Ty sam otworzyłeś drzwi do zmian, więc druga osoba musi zrobić to samo.

Nigdy nie marnuj czasu, próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. – Dream Hampton

Bezsensem jest zmiana siebie, swoich poglądów, ideałów i podejścia w celu dostosowania się do innych. Warto być świadomym i znać swoje wady i zalety. Dzięki temu możemy nad nimi pracować i być lepszym człowiekiem. Nie warto jednak zmieniać całego „ja”, tylko i wyłącznie dla osób, które Cię nie rozumieją i nie chcą Cię zrozumieć.

Zrób to, zanim będziesz gotów, gdyż nigdy nie będziesz gotów, jeśli będziesz czekać. – Les   Brown

Jeśli całe życie będziemy czekać na odpowiedni moment, sytuację, decyzję, to możemy tak sobie czekać przez pół życia. Nie ma opcji – „od jutra”, jest tylko opcja – „od dzisiaj”.

Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem. Sukces nadejdzie sam. – Albert Einstein

Często wspominam, że sukces przyjmuje różne formy i to od nas zależy, co jest naszym osiągnięciem. Myślę jednak, że największym z nich to – być dobrym człowiekiem. Gdy jesteś dobry dla innych, to przyciągasz do siebie dobrych ludzi i dobrą karmę. Świat jakoś inaczej wygląda. Tak, bardziej kolorowo.

Motywacja może przybrać różne formy. Jedni lubią czytać biografie, inni rozmawiać z ludźmi, a jeszcze inni … korzystać z usług kołczerów. Ważne jednak, by znaleźć swój skuteczny sposób. Mnie mocno inspirują cytaty, gdyż wierzę, iż słowa mają siłę. Wystarczy ją jedynie odkryć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑