Gdy jedyny sens to chipsy i Netfix – inne cytaty motywacyjne

Ostatnimi czasy tyle się dzieje, że nie mogę znaleźć czasu ani na bloga, ani na social media. Zaniedbałem nawet swoje prywatne konto na facebok. Wszystko za sprawą nadmiaru pracy, zajęć i obowiązków sprawia, przez które tracimy to, co nas pcha do tych działań, czyli motywację. Czując jej brak staram się zajrzeć do jednej z moich ulubionych książek. Jeśli też tak masz, to chętnie podzielę się z Tobą kilka cytatami motywacyjnymi, które lubię sobie odświeżać.

A po co nam ta motywacja?

Patrząc na działania niektórych coachów sam się nad tym zastanawiam. Z motywacji zrobiono biznes, a nawet jedną wielką bekę. Pomimo tego całego cyrku w sieci uważam jednak, że jest ona potrzebna. A do czego?

Po to by prostu ruszyć dupę i wziąć się do pracy!

Dla mnie motywacją nie jest czcze gadanie typu „wmów sobie, że to będzie twoje i to … będzie twoje”. Bzdura! Pozytywna afirmacja jest jak najbardziej potrzebna, by nastawić się pozytywnie do ludzi, świata i samego siebie. Do swoich myśli i swoich działań. By każdego dnia wstawać i kłaść się z pozytywnym nastawieniem. Jest to ważne jeśli faktycznie chcemy dążyć do celu. Jednak … nie jest to jedyna rzecz.

 

Wyjdź sprzed lustra i idź po swoje!

A jaka jest ta druga rzecz? To proste …

DZIAŁANIE!

Stojąc przed lustrem i wmawiając sobie „jesteś zwycięzcą” w rzeczywistości będziesz typem stojącym przed lustrem.

Skupiając się jedynie na czytaniu książek o osiąganiu sukcesu … jedyne co zrobisz to przeczytasz bibliotekę.

Myśląc jedynie „dam radę, dam radę … dam radę!” będziesz jedynie gościem gadającym do siebie.

Dlatego ważne jest, by oprócz mówienia o osiąganiu celu zacząć faktycznie ów cele realizować, a to jednak wiążę się z pracą i działaniami.

A co gdy nie mam energii do działań?

Bądźmy szczerzy … niemal każdy z nas, co jakiś czas, zmaga się z brakiem energii i chęci. Jedyne na co ma ochotę, to położyć się na łóżku po pracy, włączyć Netfixa i otworzyć paczki chipsów. Każdemu się to zdarza, a ja nie jestem wyjątkiem. By jednak zwalczyć tę ogromną niechęć sięgam do kilku moich sprawdzonych pozycji i przypominam sobie jeden z poniższych cytatów motywacyjnych

Nasz rozwój nigdy się nie kończy, składa się z mnóstwa etapów i kiedy już człowiek myśli, że osiągnął ostatni, otwiera się przed nim kolejny. Ale właśnie to jest fantastyczne! To jak obieranie karczocha, dokopywanie się do tej miękkiej i słodkiej części. Zrzucanie kolejnych twardych, ograniczających warstw. – Agnieszka Maciąg

Cytat odnośnie tego, że nigdy nie jest za późno, aby osiągnąć sukces, a wiek nie musi być przyczyną stagnacji. Wielu ludzi w wieku czterdziestu czy pięćdziesięciu lat uznaje, że nic ich już nie spotka w życiu, a to zdecydowanie nie jest prawdą.

Pamiętam, że miałam bardzo mało pieniędzy, że głodowałam i kontrolowałam wydatki. Że musiałam podejmować decyzje, czy dzisiaj kupić paczkę orzeszków ziemnych i kubełek jogurtu, czy jutro kupić dużą torbę serowego popcornu i karton soku żurawinowego. Tym się wtedy żywiłam. Ale nie brałam pod uwagi innej możliwości niż sukces. – Madonna

Jakby nie patrzeć, Madonna wyrwała się z biedy i osiągnęła olbrzymi sukces. Na pewno może to stanowić motywację dla każdego, kto chce wyrwać się z dołka.

Determinacja to poniesienie porażki 19 razy i odniesienie sukcesu za 20. razem. – Julie Andrews

Nie ma sukcesów bez porażek. Często wręcz wielokrotnych porażek.

Nie można nikogo nakłonić do zmiany. Każdy z nas pilnuje własnej furtki do zmian, która otwiera się tylko od wewnątrz. Nie możemy otworzyć furtki innym, odwołując się czy to do argumentów, czy do uczuć. – Marilyn Ferguson

To ważna sentencja dla ludzi, którzy próbowali wyciągnąć za uszy swoich bliskich z kłopotów. Czasem po prostu nie da się, żadnymi sposobami i to jest jak najbardziej naturalne. Należy wtedy zająć się sobą, bo nikogo nie można zmienić wbrew jemu samemu.

Czynienie dobra powinno przede wszystkim dotyczyć nas samych. Wyzbywam się więc złych emocji, które nagromadzone we mnie sprawiają, że cierpią na tym najbliższe mi osoby. Staram się więc nie ulegać impulsom, nie złościć, być po prostu na co dzień życzliwą. To działa w obie strony, bo im ja jestem lepsza dla siebie, tym jestem lepsza dla innych. – Ania  Przybylska

Samodoskonalenie się może być równie dobrą motywacją, co zewnętrzny sukces. Zwłaszcza, że zmiany poczynione w samym sobie z pewnością docenią bliskie osoby.

Nic tak nie rozwija, jak zdrowa rywalizacja. Uważam, że tylko konkurencja skłania nas do ciągłego rozwoju. – Joanna Przetakiewicz

Rola rywalizacji jest bardzo ważna w osiągnięciu sukcesu. Byleby nie przeobraziła się w “aby sąsiad się potknął na twarz”.

Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co. – Mark Twain

Szukanie sensu w życiu powinno być celem każdego człowieka. Tylko wiedząc, co jest naszym celem, możemy tak naprawdę poznać siebie.

Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota. – Leo Burnett

Innymi słowy, lepiej próbować niż poddawać się na starcie. Jeśli próbujesz, zawsze jesteś dalej od tego, kto takich rzeczy nie robi.

Powyższe cytaty to kilka przykładów, do których zaglądam gdy czuję, że wszelkie sposoby automotywacji nie przynoszą pożądanego skutku. Zachęcam zatem do zapoznania się z nimi i sięgania po nie w chwili, gdy wszystko inne zawodzi. A na zakończenie:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑