Gdzie inwestować pieniądze część 5 – Aktywność sportowa

Gdzie inwestować pieniądze … przyznam, że do tego tematu wracam najchętniej, zwłaszcza wtedy gdy czuje się bogatszy o nowe doświadczenia, wiedzę i obserwację. Z tych ostatnich wynika, że mówiąc o zarabianiu pieniędzy zapomniałem o bardzo ważnym elemencie, jaki jest aktywność sportowa. Wydawałoby się, że moda na siłownie, fitness, zdrowie odżywianie oraz wszelkiego rodzaju ruch, będzie trwała dość krótko. Okazało się jednak, że wielu fit-fachowców z Instagrama stało się niemal celebrytami. Co się z tym wiążę … zobaczmy.

Sport – idea czy biznes

Gdy byłem młody sport kojarzył się mi zwykle z ideą samodoskonalenia się i dumnego reprezentowania swojego podwórka, miasta, regionu, a nawet kraju. Sportowcy byli dla nas ucieleśnieniem ludzi pracujących nad sobą, którzy w pocie czoła zdobywali wymarzone sukcesy. Sukcesy z którymi każdy z nas mógł się utożsamiać. Nikt wtedy nie myślał o pieniądzach, dochodach, reklamie, promocji i sposobach na to, jak daną osobę można wykorzystać. Nikt nie widział w sportowcu celebryty, lecz swój ideał. A jak jest dzisiaj?

Współcześni sportowcy przeszli wyraźną metamorfozę i wielu z nich można częściej spotkać w reklamie niż na boisku, parkiecie, czy też sali. Wskazują na to ogromne bilbordy, reklamy, kampanie na social mediach i stronach internetowych, a także regularne wykorzystywanie wizerunku danej osoby do promocji przeróżnych produktów. Od samochodów, po telefony, perfumy itp. Okazuje się zatem, że w obecnych czasach sport stał się bardzo dochodowym interesem. Można to zauważyć, nie tylko w kwestii znanych i popularnych sportowców, ale również … fit-specjalistów.

Fit-specjaliści … sport czy Instagram?

Na modzie związanej z aktywnym trybem życia zyskali nie tylko zawodowi sportowcy, ale również … trenerzy personalni, dietetycy, tancerze oraz wiele innych osób związanych ze sportem, którzy przez długi czas przebywali raczej w cieniu. Przeglądając Instagram możemy znaleźć dziesiątki, a nawet setki profili typu asa.trener.personal-oficjal, daga-fit-specjalist, adam.twoj.trener, czy też Andrzej-fit.kozak. Nie chcę nikogo negatywnie oceniać, bo nie jestem specjalistą z branży fit, ale z doświadczenia wiem, że wysyp „znawców”, „specjalistów” i „doświadczonych zawodowców”  nie oznacza, że naglę każdy jest warty uwagi. Wskazuje to raczej, że wiele z tych osób dopiero zaczęło interesować się aktywnym trybem życia, lecz zamiast zdobyć doświadczenie, wiedzę i umiejętności zaczęła od założenia konta. No ale nic … takie prawa rynku.

Historia popularności fit-branży ponownie wskazuje, jak bardzo świat sportu się rozwinął tworząc nowe stanowiska pracy i dając szansę na niemały zarobek wielu ludziom. No ok, ale czy sport to tylko konta na Instagramie? Otóż nie, poniżej pragnę zaprezentować kilka ciekawych przykładów na to, jak przekupić sport w coś wartościowego, co pozytywnie wpłynie na rozwój innych.

Gdzie zainwestować swoje fundusze – prywatne obserwacje

Wspomniałem, że aktywność to nie tylko zdjęcia na Instagramie, ale również inne sposoby na bardzo przyszłościową inwestycję. Pierwszy z nich przyszedł mi do głowy, gdy będąc w rodzinnym mieście obserwowałem rozwój tańca w Szczecinie.

Moi znajomi prowadzą szkołę tańca w Szczecinie, która specjalizuje się w nauce tańca współczesnego. W porównaniu do break dance, hip hopu czy też innych elementów street dance, nie jest to jakoś specjalnie popularna forma tańca. Okazuje się jednak, że szkoła z roku na rok coraz bardziej się rozwija i potrafi dotrzeć do coraz większego grona odbiorców. Jej właścicielce udało się tworzyć odpowiedni team profesjonalnych tancerek, które potrafią w znakomity sposób nawiązywać kontakt z dzieci, a także specjalistów od marketingu którzy wiedza jak promować daną markę. Wszystko to zaczęło się jednak od jeden bardzo ważnej rzeczy – otóż założycielka była jedną z najlepszych tancerek tańca współczesnego w Szczecinie i nie tylko. Mając odpowiednią wiedzę i doświadczenie udało jej się stworzyć, coś co ma wartość, jakość i co bardzo pozytywnie wpływa na ludzi.

Kolejnym interesującym pomysłem na jaki trafiłem niedawno jest platforma treningowa jednego z moich ulubionych trenerów i motywatorów – DZIKIEGO! Przyznam szczerze, że w dobie wszystkich fit-trenerów i fit-specjalistów mało jest osób, którym wierze, a temu gościowi wierzę i to bardzo. Z przyjemnością zatem zacząłem śledzić jego działania, a trafiając na tę platformę uznałem że to może być strzał w dziesiątkę. I to nie tylko dlatego że Dziki ma XXXX like’ów, subków i obserwujących ale przede wszystkim widać, że chłop ma wiedzę, doświadczenie i umiejętności.

Nauka tańca dzieci w szczecinie oraz treningi online, to niejedyne rzeczy które przyszły mi do głowy gdy myślałem o sposobach inwestowania w aktywność. Ciekawym rozwiązaniem jest jeszcze:

  • Platformy sprzedażowe i sklepy online oferujące odżywki i zdrową żywność – tutaj warto jednak dokładnie zapoznać się z każdą napotkaną platformą i produktami jakie oferuje. Zdarza się że jakość niektórych produktów może być daleka od sformułowania „zdrowa żywność”, dlatego im bardziej doświadczeni założyciele sklepu, tym lepiej,
  • Trener sportowy … to jest ciekawe rozwiązanie, bo myśląc o treningu wielu myśli bardziej o siłowni, niż … po prostu o sporcie. Warto jednak pamiętać, iż funkcjonuje na rynku wielu byłych zawodowych sportowców, którzy obecnie prowadzą treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych z kategorii sportowej jaką uprawiali. Taka osoba jest źródłem wiedzy na dany temat, dlatego warto się do nich udać.

Analizując temat sportu, marketingu, zarobków i sposobów na mnożenie funduszy z aktywności sportowej, czuję że platformy szkoleniowe czy też nauka tańca w Szczecinie, to dopiero początek. Czuję zatem że na pewno jeszcze do niego powrócę chcąc go w pełni rozwinąć. Tym czasem jednak polecam zapoznać się z powyższymi przykładami i zapamiętać, że to nie ilość like’ów świadczy o jakości danego trenera/sportowca, lecz wiedza i doświadczenie. Do usłyszenia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑