Gdzie inwestować pieniądze – poznaj kryptogiełdę część III

Kryptowaluty? …. no tak, ponowie kryptowaluty – zapewne wielu z moich czytelników, tak teraz pomyślało, choć nigdy nie ukrywałem mojego zainteresowania tym tematem. Nieważne czy leżąc na plaży, czy siedzą w biurze, zawsze staram się śledzić i analizować owo zagadnienie. W związku z tym pragnę podzielić się kolejnymi obserwacjami i wnioskami. Zapraszam zatem na trzecią część artykułu pt. „Gdzie inwestować pieniądze – poznaj kryptogiełdę”.

Przyszłość tkwi w … praktyce

Istnieje kilka aktywów, które mają szeroki zakres zastosowań praktycznych. Wyróżnić można m.in. złoto używane, jako ozdoba do biżuterii i inwestycja, a także srebro wykorzystywane w przemyślę i traktowane, jako inwestycja. Taki charakter aktywów zawsze mnie intrygował. Być może dlatego, tak bardzo zainteresowałem się kryptowalutami.

Kryptowaluta to aktywo, które możemy zakupić, przechowywać w wirtualnym portfelu i sprzedać, gdy jego wartość wzrośnie. To jednak nie wszystko. E-monety mogą posłużyć, jako uniwersalna waluta płatnicza. Przekonali się o tym m.in. kibice piłki nożnej, którzy używali wirtualnej waluty w czasie Mistrzostw Świata w Rosji, fani kolorowych drinków kupujący alkohol w pubach w Berlinie, inwestorzy kupujący nieruchomości w Dubaju, fani pizzy z pizzerii PizzaForCoins oraz podróżnicy latający linią Air Baltic. Wszyscy ci ludzie mogą używać e-monet, jako formy płatności, a jest to możliwe, dzięki nowoczesnej technologii.

Technologia kluczem do przyszłości

Najnowsze kryptowaluty oparte są na technologii blockchain, dzięki której e-moneta ma formę wirtualną i zyskuje charakter uniwersalny. By jej użyć w danym państwie nie potrzebujemy przewalutowania. Bez względu na obecność amerykańskiego dolara, japońskiego jena, czy unijne euro … kryptowalutę możemy użyć w jednym z tych krajów.

O technologii tej pisałem już w darmowym ebooku udostępnionym poniżej. Zainteresowanych odsyłam do materiału, a od siebie dodam tylko, że taka możliwość spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony największych państw.

Darmowe szkolenia online z kryptowalut

Kryptowaluta w kręgu zainteresowań

Analizując sytuację międzynarodowych rynków zauważyłem bardzo ważną rzecz – kryptowaluta  zyskuje przychylność największych państw świata.

Wymieniłem już Rosję, Niemcy i Dubaj, a to nie wszystko. E-monetami zainteresował się również Goldman Sach, czyli jeden z największych banków w Stanach Zjednoczonych i na świecie, który planuje handel produktami powiązanymi z kryptowalutami. Organizacja zainteresowana jest wprowadzaniem ofert kontraktów futures i NDF, które są bezpośrednio powiązane z kryptowalutami. Dokładnie ten temat zaprezentowano w majowym numerze New York Times.

Co więcej, miesiąc temu kanadyjska firma Fiorst Block Capital specjalizująca się w rozwoju kryptowalut, wprowadziła w życie projekt EFT, czyli ETF FBC Digital Ledger Technology Adopters. Projekt ma na celu udoskonalenie technologii blockchaine, która nada wybranym kryptowalutom bardziej praktycznego charakteru. Intrygujący jest również fakt, że wraz z zakończeniem projektu, firma otrzyma akcept na wprowadzenie kryptowalut na giełdę Aequitas NEO, czyli … giełdę kanadyjską.  Póki co wiele państw wstrzymuje się z tą decyzją, dlatego zgoda Kanady może być przełomowa.

Nowe krypto … nowe inwestycje?

Kryptowaluty nieustannie się rozwijają, więc nie da się ukryć, że rynek jest niemal zalewany przez nowe e-monety. Jednak czy mają one szansę na sukces?

Przyszłościowa kryptowaluta powinna mieć coś więcej niż tylko dobry PR, marketing i sprzedaż. Powinna również spełniać poniższe wymagania:

  • Whitepaper – jest to forma plany biznesowego wprowadzonej e-monety. W planie zaprezentowany jest dokładny opis procesu podjętych działań, tych już zrealizowanych i tych planowanych. Każdy z nich jest szczegółowo udokumentowany i potwierdzony. Ponadto Whitrepapier musi być oficjalnie potwierdzony przez ICO (Initial Coin Offering), czyli nowoczesną platformę crowdfundingu. Ma ona na celu wzbudzenie pewności u inwestorów, że dana waluta to pewna i oficjalna inwestycja,
  • Obecność na kryptogiełdzie – wprowadzenie e-moenty na kryptogiełdę to nie tylko prestiż, ale także szansa na znaczący wzrost wartości kryptowaluty. Kryptogiełda, podobnie jak klasyczna giełda, jest oficjalna i działa według wyznaczonych zasad, zatem wprowadzenie e-monety na kryptogiełdę jest już poważną sprawą.

Zatem … gdzie inwestować pieniądze na kryptogiełdzie?

Czym warto się zainteresować? Oto kilka moich przykładów:

  • DeepOnion śledzę od niedawna, ze względu na ich zabezpieczenia, które sprawiają, że waluta ta jest niemal nie do wyśledzenia. Możliwe jest to, za sprawą zintegrowania krypto z siecią TOR. Temat ten jest dopiero w fazie sprawdzania, ale myślę, że warto go śledzić,
  • TRON to ta e-moneta, o której pisałem już wcześniej. TRON pierwotnie opierał się na bazie Etherum, ale okazuje się, że coraz mocniej przebija tę kryptowalutę, a to za sprawą personalizacji i szybkiemu przesyłowi. Obecnie nie jest już tylko Etherum 2.0, gdyż tron ma opinie pełnoprawnej i samodzielnej e-monety wprowadzonej na kryptogiełdę,
  • CryptonsQ przyznam, że tę kryptowalutę śledzę od dłuższego czasu, dzięki jej historii i możliwościom. Cryptonsq powstał, jako forma płatności używana w grach komputerowy, co miało to na celu zintegrowanie graczy i stworzenie jednej waluty dla wszystkich. Temat ten został dokładnie opisany w materiale na stronie „Anty-Radio.pl”. Szybko okazało się jednak, że CryptonsQ może mieć szersze zastosowanie. Dzięki wykorzystaniu technologii blockchain stał się uniwersalnym środkiem płatności w branży online. To jednak nie wszystko. Na powagę sytuacji wpływa również fakt ogłoszenia oficjalnego „Whitepaper” waluty, a także plany wprowadzenia jej na kryptogiełdę. Przyznam, że wszystkie te czynniki wyglądają bardzo interesująco, a jego twórcy zapewniają, iż niebawem jednostki monety mogą być warte 0,00067453 ETH. Czas pokaże jak potoczy się przyszłość CryptonsQ, ale przyznam jednak, że z chęcią będę śledził tę walutę.

Kryptowaluty to temat, który obecnie interesuje mnie najbardziej, jeśli mowa o aktywach inwestycyjnych. Mam doświadczenie w inwestowaniu na rynku forex, przez moment interesowałem się opcjami binarnymi, jednak wszystkie sposoby inwestowania były trudne i wymagały ogromnego poświęcenia. Z kryptowalutami, zaś jest jak z nieruchomościami – wystarczy kupić, przeglądać rynek i czekać wzrost ich wartości. Myślę że dzięki temu aktywa te stają się coraz bardziej popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑