Gdzie inwestować pieniądze – poznaj kryptogiełdę część III

Kryptowaluty? …. no tak, ponowie kryptowaluty – zapewne wielu z moich czytelników, tak teraz pomyślało, choć nigdy nie ukrywałem mojego zainteresowania tym tematem. Nieważne czy leżąc na plaży, czy siedzą w biurze, zawsze staram się śledzić i analizować owo zagadnienie. W związku z tym pragnę podzielić się kolejnymi obserwacjami i wnioskami. Zapraszam zatem na trzecią część artykułu pt. „Gdzie inwestować pieniądze – poznaj kryptogiełdę”.

Przyszłość tkwi w … praktyce

Istnieje kilka aktywów, które mają szeroki zakres zastosowań praktycznych. Wyróżnić można m.in. złoto używane, jako ozdoba do biżuterii i inwestycja, a także srebro wykorzystywane w przemyślę i traktowane, jako inwestycja. Taki charakter aktywów zawsze mnie intrygował. Być może dlatego, tak bardzo zainteresowałem się kryptowalutami.

Kryptowaluta to aktywo, które możemy zakupić, przechowywać w wirtualnym portfelu i sprzedać, gdy jego wartość wzrośnie. To jednak nie wszystko. E-monety mogą posłużyć, jako uniwersalna waluta płatnicza. Przekonali się o tym m.in. kibice piłki nożnej, którzy używali wirtualnej waluty w czasie Mistrzostw Świata w Rosji, fani kolorowych drinków kupujący alkohol w pubach w Berlinie, inwestorzy kupujący nieruchomości w Dubaju, fani pizzy z pizzerii PizzaForCoins oraz podróżnicy latający linią Air Baltic. Wszyscy ci ludzie mogą używać e-monet, jako formy płatności, a jest to możliwe, dzięki nowoczesnej technologii.

Technologia kluczem do przyszłości

Najnowsze kryptowaluty oparte są na technologii blockchain, dzięki której e-moneta ma formę wirtualną i zyskuje charakter uniwersalny. By jej użyć w danym państwie nie potrzebujemy przewalutowania. Bez względu na obecność amerykańskiego dolara, japońskiego jena, czy unijne euro … kryptowalutę możemy użyć w jednym z tych krajów.

O technologii tej pisałem już w darmowym ebooku udostępnionym poniżej. Zainteresowanych odsyłam do materiału, a od siebie dodam tylko, że taka możliwość spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony największych państw.

Darmowe szkolenia online z kryptowalut

Kryptowaluta w kręgu zainteresowań

Analizując sytuację międzynarodowych rynków zauważyłem bardzo ważną rzecz – kryptowaluta  zyskuje przychylność największych państw świata.

Wymieniłem już Rosję, Niemcy i Dubaj, a to nie wszystko. E-monetami zainteresował się również Goldman Sach, czyli jeden z największych banków w Stanach Zjednoczonych i na świecie, który planuje handel produktami powiązanymi z kryptowalutami. Organizacja zainteresowana jest wprowadzaniem ofert kontraktów futures i NDF, które są bezpośrednio powiązane z kryptowalutami. Dokładnie ten temat zaprezentowano w majowym numerze New York Times.

Co więcej, miesiąc temu kanadyjska firma Fiorst Block Capital specjalizująca się w rozwoju kryptowalut, wprowadziła w życie projekt EFT, czyli ETF FBC Digital Ledger Technology Adopters. Projekt ma na celu udoskonalenie technologii blockchaine, która nada wybranym kryptowalutom bardziej praktycznego charakteru. Intrygujący jest również fakt, że wraz z zakończeniem projektu, firma otrzyma akcept na wprowadzenie kryptowalut na giełdę Aequitas NEO, czyli … giełdę kanadyjską.  Póki co wiele państw wstrzymuje się z tą decyzją, dlatego zgoda Kanady może być przełomowa.

Nowe krypto … nowe inwestycje?

Kryptowaluty nieustannie się rozwijają, więc nie da się ukryć, że rynek jest niemal zalewany przez nowe e-monety. Jednak czy mają one szansę na sukces?

Przyszłościowa kryptowaluta powinna mieć coś więcej niż tylko dobry PR, marketing i sprzedaż. Powinna również spełniać poniższe wymagania:

  • Whitepaper – jest to forma plany biznesowego wprowadzonej e-monety. W planie zaprezentowany jest dokładny opis procesu podjętych działań, tych już zrealizowanych i tych planowanych. Każdy z nich jest szczegółowo udokumentowany i potwierdzony. Ponadto Whitrepapier musi być oficjalnie potwierdzony przez ICO (Initial Coin Offering), czyli nowoczesną platformę crowdfundingu. Ma ona na celu wzbudzenie pewności u inwestorów, że dana waluta to pewna i oficjalna inwestycja,
  • Obecność na kryptogiełdzie – wprowadzenie e-moenty na kryptogiełdę to nie tylko prestiż, ale także szansa na znaczący wzrost wartości kryptowaluty. Kryptogiełda, podobnie jak klasyczna giełda, jest oficjalna i działa według wyznaczonych zasad, zatem wprowadzenie e-monety na kryptogiełdę jest już poważną sprawą.

Zatem … gdzie inwestować pieniądze na kryptogiełdzie?

Czym warto się zainteresować? Oto kilka moich przykładów:

  • DeepOnion śledzę od niedawna, ze względu na ich zabezpieczenia, które sprawiają, że waluta ta jest niemal nie do wyśledzenia. Możliwe jest to, za sprawą zintegrowania krypto z siecią TOR. Temat ten jest dopiero w fazie sprawdzania, ale myślę, że warto go śledzić,
  • TRON to ta e-moneta, o której pisałem już wcześniej. TRON pierwotnie opierał się na bazie Etherum, ale okazuje się, że coraz mocniej przebija tę kryptowalutę, a to za sprawą personalizacji i szybkiemu przesyłowi. Obecnie nie jest już tylko Etherum 2.0, gdyż tron ma opinie pełnoprawnej i samodzielnej e-monety wprowadzonej na kryptogiełdę,
  • CryptonsQ przyznam, że tę kryptowalutę śledzę od dłuższego czasu, dzięki jej historii i możliwościom. Cryptonsq powstał, jako forma płatności używana w grach komputerowy, co miało to na celu zintegrowanie graczy i stworzenie jednej waluty dla wszystkich. Temat ten został dokładnie opisany w materiale na stronie „Anty-Radio.pl”. Szybko okazało się jednak, że CryptonsQ może mieć szersze zastosowanie. Dzięki wykorzystaniu technologii blockchain stał się uniwersalnym środkiem płatności w branży online. To jednak nie wszystko. Na powagę sytuacji wpływa również fakt ogłoszenia oficjalnego „Whitepaper” waluty, a także plany wprowadzenia jej na kryptogiełdę. Przyznam, że wszystkie te czynniki wyglądają bardzo interesująco, a jego twórcy zapewniają, iż niebawem jednostki monety mogą być warte 0,00067453 ETH. Czas pokaże jak potoczy się przyszłość CryptonsQ, ale przyznam jednak, że z chęcią będę śledził tę walutę.

Kryptowaluty to temat, który obecnie interesuje mnie najbardziej, jeśli mowa o aktywach inwestycyjnych. Mam doświadczenie w inwestowaniu na rynku forex, przez moment interesowałem się opcjami binarnymi, jednak wszystkie sposoby inwestowania były trudne i wymagały ogromnego poświęcenia. Z kryptowalutami, zaś jest jak z nieruchomościami – wystarczy kupić, przeglądać rynek i czekać wzrost ich wartości. Myślę że dzięki temu aktywa te stają się coraz bardziej popularne.

One thought on “Gdzie inwestować pieniądze – poznaj kryptogiełdę część III

Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑