Gdzie inwestować pieniądze – poznaj kryptogiełdę część II

Sprawdzając Analyticsa zauważyłem, że artykuł poświęcony tematyce kryptowalut, cieszył się sporym zainteresowaniem. Widać, że ludzie wciąż szukają miejsca gdzie inwestować pieniądze, a kryptoiełda okazała się strzałem w dziesiątkę. Ok! Idąc za ciosem postanowiłem stworzyć kolejny artykuł kontynuujący ten wątek. W takim razie … zaczynamy.

E-monety wytwarzane w … drukarce?

W poprzednim tekście sporo pisałem o kryptowaludcie, ale zapomniałem o jednej ważnej rzeczy – tym jak powstają e-monety. Spieszę zatem z wyjaśnieniem.

Kryptowaluty to efekt tzw. wydobywania, czyli obliczenia rozszerzonego dającego podstawę do stworzenia rozproszonego systemu księgowego opartego na kryptografii. System ten tworzy się przy pomocy oprogramowania, wirtualnej sieci, komputera oraz karty graficznej, i jest on w stanie przechowywać informacje dotyczące stanu posiadanych jednostek. No dobrze, ale co to wszystko znaczy?

Przykład: tworząc stronę internetową developerzy z IT używają m.in. oprogramowania umożliwiającego kodowanie. Przy pomocy znaków, symboli i kodów są w stanie stworzyć estetyczny, rozbudowany i funkcjonalny portal. Z e-monetami jest podobnie. Ich system księgowy można porównać do zbioru kodów, dzięki którym wiemy, ile mamy jednostek i jak je możemy użyć.

Proszę chleb, masło, kawałek boczku i … kryptowaluty?

Kryptowalutę można stworzyć bądź też kupić w  … sklepie. Chcąc dokonać zakupu e-monety możemy udać się do bankomatu Bictoin, kantoru kryptowalu oraz kryptogiełdy. Każde z tych miejsc oferuje zakup różnorodnych e-walut po określonej cenie.

Moim zdaniem największe korzyści daje kryptogiełda, która umożliwia nie tylko zakup, ale inwestowanie w kryptowaluty, ale o tym za chwilę …

Wirtualne pieniądze trzymam w … portfelu?

Czy kryptowaluty trzyma się w portfelu? A i owszem.

E-monety nie posiadają rzeczywistej formy, więc nie możemy trzymać ich w portfelu. By to było możliwe stworzono m.in. wirtualne portfele.

Wirtualny portfel przypomina konto w banku. Właściciel wpłaca na niego swoje kryptowalury zabezpieczone długim i skomplikowanym hasłem. Pieniądze te może trzymać, sprzedawać lub przelewać.

Jeśli nie chcemy płacić za zakup wirtualnego portfela, możemy użyć zwykłego komputera. Dlaczego? Kryptowaluta to forma internetowego pliku, który można przechowywać w specjalnych katalogach. Umożliwiają one jednak wyłącznie przechowywanie e-monet bez możliwości przekazywania i przelewania.

Ok, zdecydowałem się, więc jak inwestować na kryptogiełdzie?

W kryptowaluty inwestują nie tylko zawodowi traderzy, ale również amatorzy inwestycji. Dzieje się tak, gdyż w e-monety można inwestować na dwa sposoby:

  • Skomplikowany
  • Prosty

Proces skomplikowany kierowany jest głównie do zawodowych traderów mających doświadczenie w inwestowani m.in. na giełdzie lub rynku forex. Proces inwestycji odbywa się na kryptogiełdzie, na której traderzy obstawiają spadek lub wzrost wybranych e-monet. Jednak by móc skutecznie obstawiać, potrzebna jest wiedza i dokładne śledzenie trendów.

W kryptowaluty mogą inwestować również amatrzy. Wystarczy kupić  nową e-monetę cieszącą się zainteresowaniem, a następnie przechowywać ją do wzrostu jej ceny. Gdy do tego dojdzie będzie można ją sprzedać ze znacznym zyskiem.

Gdzie i w co inwestować na kryptogiełdzie?

We wcześniejszym tekście zaprezentowałem kilka propozycji, które moim zdaniem miały szansę osiągnąć sukces na rynku e-monet. Niestety nie przewidziałem pewnych okoliczności, które sprawiły, że musiałem je usunąć. Wierzę jednak, że poniższe przykłady będą bardziej trafione. Więc w co inwestować na kryptogiełdzie?

  • IOTA – e-moneta powstała w 2015 roku, a od 2016 notuje wyraźny wzrost wartości. Wszystko za sprawą niewielkiej ceny i funkcjonalności. IOTA to nie tylko forma inwestycji, ale również wymiany informacji pozbawiona opłat transakcyjnych. Brzmi ciekawie?
  • Dash – waluta powstała w 2014 roku i niemal od razu zwróciła uwagę inwestorów. Powodem był zwiększony poziom anonimowości oraz uprawienia posiadaczy e-waluty, do udziały w „wykopywaniu” monet. Dzięki temu programiści, będący jednocześnie inwestorami, są wynagradzani za pracę nad rozwojem monety.
  • Tron – waluta powstała w 2017 roku, jako ekosystem powiązany z blockchainem utrzymany na bazie sieci Ethereum. Jego główną zaletą jest zdecentralizowany system wolny od światowych korporacji typu Google, Amazon i Facebook. Dzięki temu trudniej jest wykorzystać Trona, do stworzenia bański spekulacyjnej, na której zarabiają wielkie korporacje. Obecnie tron ma opinię bardzo pozytywną i cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród amatorów inwestycji, którzy kupują e-momentu w celu jej sprzedaży ze znacznym zyskiem w niedalekiej przyszłości.

Kryptowaluty to aktywa cieszące się sporym zainteresowaniem. Przyznam, że od dłuższego czasu śledzę ich rozwój i coraz bardziej się do nich przekonuje. Chcąc podzielić się swoją wiedzą udostępniłem e-booka prezentującego najważniejsze informacje na temat kryptowalut. Inwestując w e-monety warto jednak pamiętać, że krypto to nie tylko popularny bitcoin, ale także wiele innych monet. Szukajmy zatem na rynku inwestycyjnych tych aktyw, które mają spore szanse na osiągnięcie sporej wartości. Wierzę iż nie wszystko zostało jeszcze odkryte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑