Gdzie inwestować pieniądze – poznaj kryptogiełdę część 4

We czwartej części materiałów poświęconych kryptowalutom omówimy ten temat nieco od innej strony. Mianowicie – wyjaśnimy jak i gdzie możemy zakupić kryptowalutę. Temat wydaje się istotny, gdyż znajdziemy kilka sposobów nabycia e-monety. Zapraszam zatem na czwartą część „Gdzie inwestować pieniądze – poznaj kryptogiełdę”.

Świat kryptowalut … wejdziesz w niego?

Choć posiadam doświadczenie i umiejętności, nigdy nie nazwałem siebie zawodowym inwestorem. Nigdy nie ukrywałem też, że inwestowanie nie jest moim jedynym źródłem dochodu, choć potrafię na nim zarobić. Zatem i tym razem nie będę ukrywał, że kryptowalyty to dla mnie nowy, prosty i pewny sposób na inwestowanie.

Posiadam obecnie kilka rodzajów kryptowalut, choć nie wykorzystuje ich, jako głównej formy płatności. Wyjątkiem były Mistrzostwa Świata w Rosji, podczas których płaciłem swoim bitcoinem. Tak. Było to łatwe i praktyczne. Jednak, skoro nie używam e-monet, jako formy płatności, to pojawia się pytanie – po co mi one? Odpowiedź jest prosta:

Inwestowanie

Rynek forex dał mi spore możliwości mnożenia kapitału i nie mały zastrzyk gotówki. Niestety wiązał się również ze stratami i ciągłą analizą rynku, która pochłaniała zbyt dużo czasu i wymaga czegoś więcej niż podstaw inwestowaniaIdealnym rozwiązaniem okazały się kryptowalyty, które wymagają jedynie:

  1. Rozeznania w temacie, by wiedzieć jaką kryptowalutę wybrać,
  2. Funduszy na zakup,
  3. Wirtualnego portfela, na którym przechowamy e-monetę,
  4. Wiedzy jak kupić krypto,
  5. Czasu i cierpliwości na wzrost wartości inwestycji.

Realizując powyższe podpunkty będziemy szansę na skuteczną inwestycję.

Jak kupić kryptowalutę online – kryptogiełda i kantor online

Dostępne metody i narzędzia do zakupu kryptowaluty, możemy podzielić na dwie grupy – online i offline. Metody online, to narzędzia umożliwiające zakup e-monety przez internet wśród, których wyróżniamy:

  • Kryptogiełdę,
  • Kantor online.

Kryptogiełda, zwana także giełdą kryptowalut, to serwis internetowy poprzez, który składane są oferty zakupu lub sprzedaży e-monet dostępnych na giełdzie. Do najpopularniejszych zalicza się  Binance – największą kryptogiełdę na świecie oraz BitBay – giełdę umożliwiająca obrót kryptowalutami za złotówki. Giełda online pozwala na elastyczne zarządzanie cenę kupna i sprzedaży e-monety z każdego miejsca na ziemi. Niestety niesie to ze sobą pewne konsekwencje. Pierwszą są wysokie prowizje popierane przez pośredników, drugą zagrożenie ze strony wirtualnych złodziei i hakerów.

Kantor online działa na podobnych zasadach, co tradycyjny wirtualny kantor, z tą jednak różnicą, że umożliwia zakup e-monet. Ma formę internetowej platformy, poprzez którą klienci mogą dokonać szybkiego zakupu lub wymiany kryptowaluty. Kanton online jest szybki i stosunkowo prosty, niestety podlega wysokim prowizjom.

Wychodzi zatem, iż metody online są proste, szybkie i bardzo wygodne. Niestety wiążą się z wysokimi opłatami, oraz groźbą ataku ze strony złodziei i hakerów. Co więcej, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, wirtualne obroty kryptowalutami należy zakwalifikować, jako przychód powstały przy zbyciu praw majątku, co oznacza, że należy je rozliczyć w swoim podatku VAT.

Jak kupić kryptowalutę offline – voucher tron i bony

Narzędzia online są szybkie i proste, ale także drogie i dość niebezpieczne. Znajdziemy jednak kilka innych metod, które nie wymagają dostępny do internetu, a jednym z nich jest voucher na kryptowalutę.

Krypto voucher to bon, na którym widnieje login i hasło do zakupionej kryptowaluty. Używając danych będziemy mogli zalogować się do swojego krypto portfela, na który znajduje się zakupiona e-moneta. Bon ma formę dokumentu offline, co oznacza że nie jest podłączony do sieci i daje gwarancję bezpieczeństwa przed atakami ze strony hakerów.

Voucher na kryptowalutę, tak jak każdy inny voucher, objęty jest prawem konsumenta, co oznacza, że w przypadku kradzieży klient może zgłosić ów przestępstwo jak każde inne. Jest to istotne, gdyż obecnie w wielu państwach Europy właściciele kryptowalut borykają się z brakiem dokładnych regulacji prawnych w tej kwestii.

Mówiąc o przykładach warto wspomnieć o tzw. voucherze TRON, czyli dokumencie umożliwiającym zakup i przechowywanie chińskiej kryptowalyuty. O voucherze tron mówi się dużo zarówno pozytywnie jak i negatywnie, jednak trzeba przyznać, że jest to bardzo prosty i bezpieczny sposób zakupu. Wystarczy skontaktować się z infolinią, zapoznać z ofertą, zamówić określoną ilość kryptowalut na voucherze i podać adres kontaktowy. Dokumenty zostaną wysłane pocztą, a klient zapłaci dopiero przy odbiorze. Dane do logowania znajdują się wyłącznie na dokumencie, dzięki czemu właściciel nie jest narażony na ataki hakerów. Wystarczy ukryć dokument w bezpiecznym miejscu. Taki schemat zakupu, przechowywania i sprzedaży sprawia, że voucher tron ma opinię prostej i bezpiecznej metody zakupu e-monety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑