Współczesne formy zarabiania, czyli jak dobrze zarabiać w internecie

Czas leci, jak wózki na V-Really” – ten wers od dłuższego czasu chodzi mi po głowie. Nie jest to poezja szkolna, lecz uliczna, ale dużo w niej prawdy. Patrząc dookoła nasz świat zmienia się i nieustannie ewoluuje. Niemal wszystko co wczoraj było niemożliwe, dzisiaj jest w zasięgu ręki. Rzeczą, która bezapelacyjnie zrewolucjonizowała nasz świat jest Internet. Zmienił on sposób odpoczywania, komunikowania oraz zarabiania. W poniższym tekście skupię się na tym ostatnim, czyli opowiem jak zarabiać w internecie.

Praca wczoraj a praca dziś

Twój piękny sen brutalnie przerywa dźwięk budzika oznaczający pobudkę. Nie chce Ci się, ale wstajesz. Idziesz do łazienki, bierzesz prysznic, ubierasz się, jesz śniadanie, szykujesz się do wyjścia. Opuszczając mieszkanie i idziesz na przystanek, na którym czekasz na tramwaj. Wsiadasz. Jedziesz. Dopijasz kawę w termosie. Wysiadasz na przystanku. Idziesz do swojego miejsca pracy. Wjeżdżasz widną na swoje piętro, witasz wszystkich kiwaniem ręką i wchodzisz do biura. Odpalasz komputer i pierwsze co myślisz to – już chyba czas na kawę? Tak rozpoczynał się niemal każdy poniedziałek większości ludzi. Jednak tak było wczoraj, a jak może być dzisiaj?

Budzisz się o której chcesz, więc nic nie przerywa Twojego snu. Idziesz się umyć, jesz śniadanie, zalewasz kawę i … zaczynasz pracę. Miejsce wykonywania obowiązków zależy od Ciebie, więc może być to mieszkanie, kawiarnia lub park. Jedyne czego potrzebujesz to komputer i stały dostęp do Internetu. Reszta też zależy od Ciebie. Godziny pracy, miejsce, poziom zaangażowania i efektywność. Tak może wyglądać Twoje praca w dzisiejszych czasach, dzięki internetowi.

Jak poczuć się wolnym, czyli jak dobrze zarabiać w internecie?

Ludzie pracowali w domach już wcześniej, więc praca zdalna nie jest wynalazkiem XXI wieku. Jednak w naszym czasach znacznie się rozwinęła, tworząc różnorodne formy. Wszystko za sprawą Internetu.

Omawiana forma zajęć kierowana jest do ludzi, którzy nie chcą być ograniczani określonymi godzinami pracy. Pragną czuć się wolni i niezależni. Samodzielnie ustalać plan dnia i godziny pracy. Należy jednak pamiętać, że praca ta wymaga pełnego zaangażowania, umiejętności rozporządzania czasem i systematyczności. Wszystko co mamy w planach musi zostać wykonane. Jedynie w taki sposób, będziemy mogli zarabiać pieniądze.

Dobra, do rzeczy – jak dobrze zarabiać przez internet

Internet wprowadził światową rewolucję, którą warto wykorzystać. Mówiąc o formach zarabiania przez internet, najczęściej myślę o:

  1. Social media – Mark Zuckerberg pracując nad Facebookiem zapewne nie spodziewał się, że wynalazek ten doprowadzi do rewolucji w marketingu. Okazało się, że w dzisiejszych czasach social media, to podstawowe narzędzie w e-marketingu. Dało ono podstawy do stworzenia nowych zawodów i form pracy. Wybierając social media mamy spore możliwości. Możemy m.in. pisać wpisy, publikować zdjęcia, kręcić i montować filmiki, tworzyć memy i gify oraz prowadzić kampanie promocyjne. Social media dały pracę ludziom specjalizującym się w copywritingu, grafice, brandingu i analizach. Jeśli jeden z tych tematów jest wam szczególnie bliski, to może warto spróbować,
  2. Content marketing – na temat czym jest content marketing poświęciłem osobny wpis, więc przypomnę tylko, że jest to sposób nawiązywania kontaktu z klientem za pomocą tekstów. Są one publikowanych na blogach, stronach internetowych i social media. Zajęcie przeznaczone jest głównie dla copywriterów dysponujących lekkim piórem i ciekawym stylem pisania. Zawód ten można wykonywać w biurze lub w domu. Wybierając freelancerkę możemy nawiązać współpracę z portalem przyjmującym zlecenia na tekst lub samemu poszukać klientów,
  3. Adwords – adwordsy to jedno z głównych narzędzi e-marketingu stworzone przez Google. Wkrótce poświęcę mu osobny tekst, więc teraz dodam tylko, że umożliwia ono lepsze pozycjonowanie strony na określonych frazach kluczowych. Adwordsy są skuteczne, jednak dość drogie. By nie przepłacać, warto nawiązać współpracę z kimś, kto zna się na prowadzeniu akcji promocyjnej. To miejsce dla jednego z nas, kto wyszkoli się, jako specjalista kampanii Adwords,
  4. Buzz marketing – macie czasem wrażenie, że komentarze na forach internetowych i socialach są sztuczne? Jeśli tak to macie rację. Fora internetowe i social media stały się narzędziem tzw. buzz marketingu. Temat na pewno opiszę w osobnym wpisie, więc zdradzę tylko, że jest to forma kryptoreklamy. Komentarze mają zachęcić do zakupu produktów, wypromować usługi bądź wpłynąć na lepsze pozycjonowanie strony. Niestety wykorzystywane są również w czarnym public relations, jako forma krytyki, hejtu lub nagoni. Idealnym przykładem są tzw. rządowe trolle, czyli ludzie którzy za pomocą fikcyjnych kont krytykują wszystko, co jest antyrządowe.

Internet to nie tylko sposób na podrywanie dziewczyn na tinderze, chwalenie się życiem na facebooku lub niekończący się katalogu porno. Świat wirtualny daje nam ogromne możliwości, które warto wykorzystać. Jedną z nich są sposoby na pomnażanie swoich funduszy. Myśląc za tym o zarobku, warto wiedzieć jak najlepiej zainwestować pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑