Inwestowanie w pociągu, czyli jak inwestować w podróży

To miały być nudne wakacje. Ze względu na pracę, zlecenia i obowiązki, nie mogliśmy z Moniką wyjechać nawet na jeden tydzień. W grę wchodził tylko weekend i ewentualnie dzień lub dwa pracy zdalnej. W efekcie, zapowiadały się nudne wakacje w Warszawie. Teraz już jednak wiem, że był to jeden z najbardziej intensywnych okresów w moim życiu! Jak to się stało? O tym poniżej.

Organizacja, czyli jak zaplanować podróż?

Gdy mamy z góry ustalony termin naszego urlopu, wtedy sytuacja jest prosta. Możemy wybrać miejsce, kupić bilety, zarezerwować hotel, wylecieć i cieszyć się czasem wolnym. Gorzej jest, gdy jesteśmy zasypani zleceniami i nie mamy ustalonego terminu urlopu. Wtedy zaczyna się prawdziwe kombinowanie.

Taką sytuację mieliśmy w te wakacje. Mi wpadły trzy duże zlecenia, a Monika prowadziła kilka e-marketingowych kampanii, przez co oboje musieliśmy być pod ręką w Warszawie. Więc w jaki sposób wyruszyć w podróż, w takiej sytuacji? Otóż mieliśmy swój plan. Spisaliśmy sobie listę miejsc, które chcemy odwiedzić, wgraliśmy aplikację z listą hosteli, spakowaliśmy torbę, odłożyliśmy pieniądze i nawiązaliśmy współpracę z Michałem, który specjalizuje się w bukowaniu biletów lotniczych. Michał wiedział, jakie miejsca nas interesują, i które mniej więcej terminy wybrać. Wyglądało to tak:

Przykład: We wtorek z rana Michał dzwoni mówi „Cześć, mam dwa bilety do Reykjavík w terminie 4-6 sierpnia, cena 540 zł, lecicie?”. Odpowiedź brzmiała – „jasne!”. Michał bukował bilety, a my wpierw ustalaliśmy grafik pracy, następnie Monika przepakowywała torbę, ja szukałem hosteli i razem szykowaliśmy dokumenty. Dwa dni później wsiadaliśmy do samolotu. Tak to trwało przez prawie dwa miesiące.

A co z pieniędzmi, czyli jak inwestować w podróży?

Opowiadając o wyjazdach często słyszę, że podróż jest dla bogaczy, zarobasów i bananowców, a zwykłego Kowalskiego nie stać na takie frykasy. Wierzę jednak, że podejście  zależy od mentalności człowieka, którą  zawsze można zmienić. Jak nie miałem pieniędzy, to podróżowałem po kraju za 200-300 zł, gdy coś zarabiałem to zwiedzałem Europę za 500-700 zł.  Szybko uświadomiłem sobie, że podróżowanie to nie tylko kwestia zarobków, ale przede wszystkim organizacji.

Pojawia się jednak pytanie, co zrobić w sytuacji, gdy nasza praca wymaga stałej kontroli? Tak jest z inwestowaniem. Każdy profesjonalny inwestor wie, jak ważna jest regularna analiza rynku. Zatem jak inwestować w podróży? Odpowiedzią jest inwestowanie online.

Internet jest niemal wszechobecny, zwłaszcza w krajach pierwszego świata.  Jeśli nie możemy skorzystać z zewnętrznego wi-fi, zawsze możemy użyć internetu w telefonie. Roamingi nie są już tak drogie, zwłaszcza na terenie państw UE. Dzięki smarftonom i iphonom mamy  możliwość wejścia w świat wirtualny, z niemal każdego miejsca na ziemi.

Chcąc wiedzieć, jak inwestować online, warto również skorzystać z wirtualnych platform, typu opcje binarne. Opcje to prosty sposób na inwestowanie w internecie. Wystarczy, że założymy konto, przelejemy fundusze, wybierzemy obszar inwestycyjny i klikając ustalamy, w co i ile inwestujemy. Możemy także skorzystać z pomocy brokerów i doradców inwestycyjnych, którzy podsyłają ważne informacje ze świata rynków inwestycyjnych. Mając stały dostęp do wirtualnej platformy możemy kontrolować sytuację na rynku, i inwestować z każdego miejsca na ziemi.

Przykład: Gdy jechaliśmy z Moniką do Bournemouth zobaczyć klify, dostałem na apce bardzo ważną informację dotyczącą zmian zachodzących na rynku. Szybko zalogowałem się na swoją platformę i zareagowałem na zaistniałą sytuację, inwestując w wybrane aktywa. Zajęło mi to góra 5 minut, 5 minut, które wzbogaciły mój portfel. Chwilę później, podziwialiśmy z Moniką brytyjskie klify.

Warto pamiętać, że podróżując nie musimy odcinać się od naszych codziennych spraw. No chyba, że jest to urlop, który mamy raz w roku, wtedy ucieczka jest jak najbardziej wskazana. Jednak jeśli często podróżujemy i musimy kontrolować bieżące sprawy, wtedy internet okazuje się idealnym rozwiązaniem. Prowadzenie kampanii e-marketingowych, tworzenie stron czy inwestowanie online wymagają jedynie komputera, stałego łącza i chwili naszej uwagi. Dzięki temu możemy wykonywać swoje obowiązki będąc na drugim końcu świata i regularnie szukać miejsce gdzie inwestować pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑