Innowacyjne rozwiązania – jak zarabiać w internecie

W ostatnich wpisach skupialiśmy się na zagadnieniach typu czym jest inwestowanie i dlaczego warto inwestować, czyli to na czym polega inwestowanie dla początkujących . Tym razem poruszymy nieco lżejszy temat, który jest mi bardzo bliski – praca przez internet, czyli jeden z moich ulubionych sposobów na życie. Omówimy sobie, czym jest zarabianie przez internet, jak to można zrobić, a także jak inwestować pieniądze w internecie. Trochę wiedzy i trochę inspiracji.

Współczesne narzędzie pracy, czyli jak zarabiać w internecie?

Jestem rocznik ‘84, więc pamiętam czasy, w których listy wysyłało się na poczcie, ofert pracy szukało w gazecie, a na bajki chodziło się do kumpla, którego rodzice mieli kablówkę. Takie były najntisy. Nieco później XXI wiek przyniósł nam telefony komórkowe i internet, a wraz z nimi przełom. Choć nie jestem zwolennikiem życia na facebooku, zdjęć posiłków na instagramie i szukania żony na tinderze, to jednak cieszą mnie te zmiany. Dostęp do internetu dał szansę wielu młodym i kreatywnym ludziom, którzy dowiedzieli się, jak zarabiać przez internet. Wielu z nich skorzystało z poniższych sposobów.

pablo (3)

Znajdziemy je na stronach, skrzynkach, socialach i wszędzie tam, gdzie wejdziemy – reklamy internetowe. Bywają irytujące, ale są też źródłem dochodu dla wielu obrotnych ludzi. Chcąc zarabiać na reklamie w internecie, wystarczy, że nawiążemy współpracę z jednym z programów partnerskich i będziemy realizować otrzymywane zadania. Polegają one zwykle na klikaniu w reklamy, wypełnianiu ankiet, dokonywaniu zakupu w wybranych sklepach, czytaniu maili oraz graniu w gry. Praca nie jest ani trudna, ani czasochłonna, a możemy na niej dorobić od 50 do 500 złotych.

Kolejny sposób to korepetycje online, czyli alternatywa dla pedagogów i nauczycieli. Wystarczy, że nawiążemy współpracę z firmą korepetytorską i zarejestrujemy się na ich platformie, a wtedy nasi pośrednicy zaczną szukać nam przyszłych uczniów. Takie lekcje możemy prowadzić zarówno na żywo, jak i online.

pablo (5)

Sposób podobno wyświechtany, ale wciąż bardzo dochodowy – blog. Tak, wiem. Wiele osób uważa, że blogowaniem zajmują się niedoszli dziennikarze, projektanci mody, muzycy, psycholodzy i każdy, kto gdzieś „nie doszedł”. W rzeczywistości jednak, by móc osiągnąć sukces w blogowaniu, potrzebny jest pomysł, zmysł i podstawowa wiedza z marketingu. Piszmy oryginalnie o interesujących rzeczach, szukajmy sposobów na nawiązanie stałego kontaktu z czytelnikami i wykreujmy własny wizerunek. Wraz z zainteresowaniem odbiorców, przyjdzie również zainteresowanie sponsorów. Prowadząc popularnego bloga, możemy zacząć zarabiać na reklamach, lokowaniu produktów i artykułach sponsorskich. Poniżej jeden z przykładów, które śledzę od dawna. Nie tylko ładne zdjęcia, ale też i ciekawy pomysł – Siostry Bukowskie.

Prowadząc bloga możemy, także prowadzić swój kanał na YouTube. YouTube przez lata postrzegany był, jako źródło głupkowatych filmików, obecnie jednak jest to jeden z największych kanałów promocyjnych. Wielu polskich YouTuberów trzyma bardzo wysoki poziom swoich materiałów i wie jak zdobyć milionowe wyświetlenia, a giganci typu Abstrachuje udowadniają tylko siłę tego narzędzia. Zarabiać możemy na wyświetleniach, reklamach i lokowaniu produktów. Tutaj zarobki są różne od 300 zł do kilkunastu tysięcy złotych.

Internet przyszedł z pomocą również niezależnym fotografom, którzy prawa do użycia swoich zdjęć mogą sprzedać agencjom fotograficznym. Grunt by zdjęcia były oryginalne i wysokiej jakości, gdyż od tego zależy nasza cena.

Istnieje jeszcze kilka innych sposobów na zarabianie w sieci, takich jak freelancer, uploadingu plików, allegro, social media. Skupmy się jedna na jednym z moich ulubionych sposobów – inwestowaniu online.

Współczesne inwestycje, czyli inwestowanie online.

Inwestowanie online, to tak naprawdę nic innego, jak inwestowanie przez internet. Forma dzięki, której nie musimy wychodzić z domu i maszerować na giełdę. Wystarczy, że jesteśmy zarejestrowani na platformie inwestycyjnej, mamy środki na koncie i stały dostęp do internetu. Jak to wygląda?

Przykład: Zanim zarobiłem swoje pierwsze pieniądze na inwestowaniu, poświęciłem sporo czasu na poszerzanie swojej wiedzy z zakresu inwestycji, rynku i giełdy. Gdy poczułem, że jestem gotów, skontaktowałem się z jednym z domów maklerskich, by poznać dokładne zasady współpracy. Po rozpoznaniu terenu, przejściu przez proces rejestracji, założeniu konta i przelaniu funduszy mogłem zacząć działać. Teraz jestem pewny, że inwestowanie w internecie jest wygodne, praktyczne i proste, ale o tym, jak inwestować w internecie, napiszę w osobnym wpisie.

Znalezione obrazy dla zapytania internet gif

Praca przez internet – wady i zalety

Czytając ten tekst, wydawałoby się, że praca przez internet to odkrycie roku i wielkie halo. Spokojnie, gdy zaczniemy pracę online, szybko przekonamy się, że zarabianie w internecie, to zajęcie jak każde inne. Ma ono swoje wady i zalety. Plusem jest:

  • Oszczędność czasu, gdyż pracując zdalnie, nie musimy biegać po rzędach i instytucjach, stać w kolejce i korku oraz czekać na autobus. Wystarczy, że włączymy komputer, zalogujemy się na platformie i możemy dział,

  • Nielimitowane godziny, gdyż sami wybieramy sobie czas, w którym zaczynamy i kończymy pracę. Grunt, by regularnie wykonywać zadania,

  • Oszczędność pieniędzy, ponieważ zostając w domu, nie musimy wydawać kroci na benzynę, bilety i dojazd do pracy.

Wadami są:

  • Umowy śmieciowe, gdyż brak stałej kontroli nad pracownikiem sprawia, że pracodawcy internetowi oferują najczęściej umowy o dzieło. Dla jednych zaleta, a dla innych wada,

  • Rozleniwienie, które spotyka osoby niezdyscyplinowane. Nie mając przymusu wstawania do pracy o 6:30, z czasem zaczynamy wstawać o 7, potem o 8, 9, 11 i kończy się na południu,

  • Brak kontaktu ze współpracownikami, który może doskwierać towarzyskim osobom,

  • Brak bezpośredniego kontaktu z przełożonym, przez co nie możemy się poradzić i skonsultować. Co prawda zostają nam maile i telefony, ale to nie to samo.

Praca w internecie to możliwość zarabiania na klikaniu w reklamy, wypełnianiu ankiet, udzielaniu korepetycji, prowadzeniu bloga oraz kanałów social media. Mniej lub bardziej kreatywne zajęcia wykonywane zdalnie. Pracę tą może realizować każdy z nas, gdy tylko pozna jej zasady. Osobiście postawiłem na inwestowanie online i przyznam, że nie żałuję.

pablo (7)

2 thoughts on “Innowacyjne rozwiązania – jak zarabiać w internecie

Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑