Błędy podczas pracy z kryptowalutą

dwie ręce trzymają bitcoiny

Niechęć do samodzielnego studiowania sytuacji

W końcu to ty wydasz swoją krew na zakup kryptowaluty. Jeśli nie rozumiesz produktu i jego wartości, a jedynie słuchasz „ekspertów” z Medium, Twittera lub Slacka, którzy mówią wszystkim, kiedy kupować i sprzedawać walutę, wpadniesz w poważne kłopoty i stracisz dużo pieniędzy. Mój przyjaciel z Cent powiedział bardzo trafnie: „Jeśli twoja decyzja o zakupie waluty zależy od opinii kogoś innego, musisz polegać na tej opinii przy sprzedaży”. Nie bądź laikiem. Poznaj rynek, na którym pracujesz.

Rozpocznij wydobycie, czekając na super zyski

Monety Bitcoin i Ethereum

Tak, pierwsi górnicy bitcoinów i Ethereum najprawdopodobniej już stali się multimilionerami. Prawdopodobnie wielu pociąga pomysł założenia własnej farmy i zarabiania, ale nie warto tego robić (bez wstępnej analizy). Problem polega na tym, że wydobycie wymaga dużej ilości energii elektrycznej – więc może nie być tego warte, jeśli nie masz dostępu do taniej lub darmowej energii elektrycznej. Chyba że jesteś z Syberii i masz ogromny magazyn obok, który może pomieścić setki komputerów. Ale nawet przy takim harmonogramie dla początkujących lepiej nie angażować się w wydobycie. Jeśli nadal chcesz to zrobić, pomyśl o eksploracji POS lub eksploracji w chmurze.

Brak cierpliwości

Trzeba jednak pamiętać, że uniknięcie tego błędu może być naprawdę trudne, zwłaszcza jeśli śledzisz wiadomości o świecie kryptowalut na Twitterze. Widzieliśmy już wystarczająco dużo wiadomości typu „o panach, stawka rośnie, kupujemy wszystko” lub „tak, wygląda na to, że bitcoin dobiegł końca, lepiej jest sprzedawać”. Nawet jeśli w tych wiadomościach jest jakaś prawda, fizycznie niemożliwe jest podążanie za wszystkim od razu i, ogólnie rzecz biorąc, najbardziej cierpliwy nadal wygrywa.

Na przykład mój Decred w ciągu dwóch lat podniósł cenę o 46 tysięcy procent. Gdybym sprzedał je po cenie 0,20 USD, straciłbym około 18 tysięcy USD. Nie oznacza to, że handel krótkoterminowy w ogóle nie będzie opłacalny. Przeciwnie. Ale jeśli zdecydujesz się grać krótko, opracuj plan i trzymaj się go. Cytując mojego idola Warrena Buffetta, „giełda jest mechanizmem przenoszenia pieniędzy od niecierpliwych do pacjenta”. Pod tym względem kryptowaluty i rynki akcji są bardzo podobne.

Sprzedaj, gdy stawka „wystarczająco wzrośnie”

Bitcoin pieniądze na tle kodu.

Nigdy nie wiesz, ile będzie kosztował token. Kupiłem Ether za około 8 USD i muszę przyznać, że chęć sprzedaży za 100 USD była bardzo silna. Na koniec byłoby mi bardzo przykro z tego powodu. Ważne jest, aby przygotować plan sprzedaży waluty. Musisz wyznaczyć jasny cel i go realizować bez względu na wszystko. Czy łatwo mi było obserwować, jak portfel traci dziesięć tysięcy dolarów w 36 godzin? Oczywiście nie. Czy zacząłem sprzedawać? Ani trochę.

Nie trzymaj przy sobie tajnych kluczy z portfeli

Jest to prawdopodobnie najpoważniejszy błąd w dzisiejszej unii kryptowalut. Setki milionów dolarów zostały utracone, ponieważ ludzie zaufali wszystkim swoim danym na hakowanej giełdzie lub na usłudze, która przestała działać. Zawsze miej przy sobie klucze.

Niechęć do znalezienia społeczności, z których można się uczyć

Szczególnie podobał mi się ten przykład od facetów z Cent. Osiągnąłem wszystko dzięki wsparciu, inspiracji i wiedzy, którą dzielili się ze mną ludzie z niesamowitych społeczności. Praca w pojedynkę to zły pomysł.

Każdy potrzebuje dobrych przyjaciół kryptowalut. Oto niektóre z moich ulubionych społeczności:

  • Deklarował Slack
  • SingularDTV Slack
  • Crypto Twitter
  • r / ethtrader

Wyślij do niewłaściwej kryptowaluty na giełdzie

Wiele osób popełnia ten błąd techniczny bardzo często, ale bardzo łatwo go naprawić. NIE SPIESZ SIĘ. Upewnij się, że wysyłasz tokeny do odpowiedniego portfela. Nie trzeba wysyłać BTC do portfela po ETH. Nie musisz wysyłać OMG do portfela CVC. Wysyłanie różnych tokenów do portfela MyEtherWallet może być normalne, jeśli spełniają one standard ERC 20, ale umieszczenie ich w portfelu wymiany jest dużym błędem. Nie trać pieniędzy. Wyślij je do odpowiedniego portfela.

Nie przechowuj fizycznej kopii ważnych danych

Pozwól mi wyjaśnić. Zdecydowanie odradzam przechowywanie wszystkich haseł w dokumencie programu Word na komputerze. To nie jest fizyczna kopia. To znaczy, musisz zapisać wszystkie hasła, tajne klucze itp., Wydrukować je i ukryć w bezpiecznym miejscu. W ten sposób, jeśli coś stanie się z komputerem, możesz odzyskać wszystko na innym urządzeniu.

Nie używaj kodów 2fa i odzyskiwania

Rozumiem wszystko – korzystanie z wymiany może być złem koniecznym. Nie uniemożliwia to jednak używania uwierzytelniania dwuskładnikowego w miarę możliwości i przechowywania kodu odzyskiwania gdzieś na papierze. Miałem szczęście i próbowałem tylko na Mailchimp. Zapomniałem zapisać kod odzyskiwania i po zakupie nowego telefonu musiałem napisać, aby wesprzeć odblokowanie mojego konta. W świecie kryptowalut często nie ma wsparcia, jeśli zrezygnujesz z uwierzytelniania dwuskładnikowego. Więc lepiej tego nie rób.

Strach przed utratą czegoś ważnego (FOMO)

Ten strach prześladuje nas wszystkich. Myśli takie jak „gdybym tylko wziął udział w tym ICO SchmeckleToken, zmuszają nas do podejmowania nieprzemyślanych decyzji w przyszłości, ponieważ boimy się przegapić„ coś ważnego ”. Bądź ponad tym. Zrozum, że każdego dnia pojawiają się nowe możliwości w świecie kryptowalut, więc zrelaksuj się i pozwól temu lękowi ustąpić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *